Chroń oczy przed słońcem! Soczewki blokujące promieniowanie UV – ACUVUE®

Jak twierdzą specjaliści z firmy Johnson& Johnson nasz organizm posiada zdolność regeneracji uszkodzonych komórek. Soczewka oka stanowi jednak wyjątek – jej komórki nigdy się nie regenerują. Dlatego, w wyniku postępującego uszkodzenia białek tworzących soczewkę, mogą wystąpić objawy takie jak zaćma. Uszkodzenie to zwykle spowodowane jest przez promieniowanie UV.

Woman_pha174000077-1_smallestimgNadmierna ekspozycja na działanie promieni UV w dzieciństwie jest szczególnie szkodliwa dla oczu. Jej skutki mogą ujawnić się jednak dopiero w późniejszym wieku. Promieniowanie UV może także prowadzić do związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej (centralnej części siatkówki). Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może również wywoływać raka skóry (czerniaka) na powiekach.

Jak chronić oczy przed promieniowaniem UV?

• Najlepszą metodą ochrony oczu przed szkodliwym działaniem promieni UV jest stosowanie filtru UV, który zablokuje większości z nich dostęp do oczu. Okulary i soczewki kontaktowe mają filtry blokujące promieniowanie UV wbudowane w materiały z których są wykonane.

• Wszystkie soczewki z rodziny ACUVUE® mają filtry blokujące promieniowanie UV* wbudowane w materiały soczewki, dzięki czemu pomagają chronić Twoje oczy przez cały rok, nie tylko w słoneczne, letnie dni.

• Same okulary przeciwsłoneczne nie blokują wszystkich promieni UV, które mogą dostać się do oka z boków. Stosowanie soczewek z filtrem UV zapewnia dodatkową ochronę.

• Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne zapewniają ten sam poziom ochrony. Skuteczne okulary przeciwsłoneczne to takie, które blokują zarówno promienie UVA, jak i UVB. Podczas gdy wszystkie okulary przeciwsłoneczne blokują promieniowanie UVB, to jednak dobre okulary powinny blokować także 99% lub 100% promieniowania UVA.

• Wybierz okulary z dużymi szkłami, znajdującymi się blisko oczu. Aby zredukować ilość promieniowania docierającego z boków, zdecyduj się na okulary z bocznymi osłonami.

• Drogie, modne okulary przeciwsłoneczne lub soczewki polaryzacyjne niekoniecznie gwarantują skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

• Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, tzn. bez certyfikowanej ochrony przed UVA/UVB, mogą spowodować większe uszkodzenie oczu niż brak okularów. Ciemne szkła powodują rozszerzenie źrenic, przez które do wnętrza oka dociera więcej promieni UVA uszkadzających siatkówkę i naturalną soczewkę.

• Nawet dzieci wymagają ochrony oczu. Podobnie jak w przypadku skóry, szkodliwe działanie słońca jest najgroźniejsze w początkowych latach życia, kiedy organizm się rozwija. Tak więc ochrona przed słońcem jest u dzieci wyjątkowo ważna.

• Promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze, a zatem najgroźniejsze dla skóry, pomiędzy godziną 10.00 a 14.00. Z najnowszych badań wynika jednak, że oczy są najbardziej narażone na szkodliwe promieniowanie w godzinach przedpołudniowych i późnym popołudniem, tak więc warto dbać o ich ochronę przez cały dzień.

• Odbite promienie słoneczne mogą prowadzić do poparzenia oka. Na dużych wysokościach, w ośnieżonych górach, na piaszczystych plażach i przy odbijających powierzchniach wody (jeziorach, rzekach czy morzu) promieniowanie jest najbardziej intensywne.

• Dobre odżywianie również pomaga chronić Twoje oczy. Luteina, która występuje w kapuście włoskiej, szpinaku, brokułach oraz wielu żółtych i pomarańczowych owocach i warzywach, stanowi przeciwutleniacz chroniący komórki. Pomaga zapobiegać dotarciu szkodliwego niebieskiego promieniowania do delikatnej tkanki siatkówki, które powoduje jej uszkodzenie. Luteina może zatem stanowić uzupełnienie ochrony zapewnianej przez soczewki kontaktowe i okulary z filtrem UV.

Tylko teraz możesz skorzystać z SUPER PROMOCJI i zakupić soczewki w atrakcyjnym zestawie! Odwiedź jeden z naszych salonów!

Jedyną marką, która posiada filtr UV we wszystkich swoich soczewkach kontaktowych jest ACUVUE®. Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS® oferują najwyższy poziom ochrony przed promieniowaniem UV wśród soczewek wielokrotnego użytku, a soczewki 1•DAY ACUVUE® TruEye® wśród soczewek jednodniowych. Blokują one ponad 99 proc. promieni UVB i 96 proc. promieni UVA we wszystkich swoich dostępnych parametrach.

lp_oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *