Wzrok potrzebuje Twojego zainteresowania

Jednym z najbardziej zaniedbywanych przez nas zmysłów jest wzrok. Nie potrafimy o niego dbać, a do okulisty wybieramy się dopiero, kiedy pojawia się coś złego – widzimy gorzej, dopada nas zapalenie spojówek lub inna choroba oczu. A tak nie wiele potrzeba by nasz wzrok służył nam bez problemu… do końca życia. W lipcu na terenie Poznania prowadzone będą bezpłatne badania oczu.

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, ponieważ oczy przekazują nam 80% informacji o otaczającym nas świecie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby prawidłowo o niego zadbać. W dzisiejszych czasach żyjemy w tak szybkim tempie, że wszystkim nam momentami brakuje czasu na najważniejsze sprawy. Jednakże w celu poprawienia jakości życia konieczne jest, aby zwracać większą uwagę na zdrowie, w szczególności regularnie wykonywać badanie wzroku.

Statystyki w tej kwestii są niezbyt imponujące:

– 20% osób słabowidzących nie podejmuje żadnego działania, żeby widzieć lepiej;

– 29% osób myśli, że ma dobry wzrok;

– 23% osób myśli, że ma na tyle dobry wzrok, że nie musi udać się do specjalisty;

– 18% osób zwyczajnie nie ma czasu na wizytę u specjalisty;

– 10% osób nie obchodzi badanie wzroku;

– 2% osób nie ma pojęcia, gdzie można wykonać badanie wzroku.

Nie chcemy w tej kwestii stać z boku i dlatego rozpoczęliśmy akcję profilaktycznych badań wzroku w Poznaniu. Jesteśmy po pierwszej turze w Galerii Sucholeskiej i cieszy nas to, że wyjście do ludzi spowodowało, że udało nam się przebadać osoby, które jak deklarowały nie czuły by potrzeby pojawienia się u okulisty mówi Wojciech Nowak Optometrysta, Specjalista Korekcji Wad Wzroku z Salon Optyczny Perfect Eye Optic.

Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą młodą czy starszą, regularne badania okulistyczne i optometryczne są sprawą istotną i niezwykle ważną.

– Wiele osób jest zaskoczonych, że nawet nie mając żadnych problemów ze swoim wzrokiem, powinny regularnie zgłaszać się na kompleksowe badanie wzroku. Większości pacjentom zaleca się regularne kontrole u specjalisty, co dwa lata. Jednak po przekroczeniu 40 roku życia lub jeśli tak zaleci specjalista, należy zwiększyć częstotliwość tych wizyt – mówi Wojciech Nowak. – Ważne jest także badanie u dzieci, bowiem często się zdarza, że one nie zdają sobie sprawy, że mają wadę wzroku.

Badanie  w ramach akcji prowadzonej w Galerii Sucholeskiej oraz CH Piotr i Paweł na ul. Druskiennickiej nie jest badaniem pełnym to badanie wstępne pozwalające ustalić wstępnie wadję wzroku. Na pełne badanie będzie można się umówić w salonie. Klienci otrzymują 50% rabatu na to pełne + 15% na okulary.

Podczas badania specjalista określi dokładnie czy mamy wadę wzroku, która może powodować wiele dolegliwości, dobierze tobie w fachowy sposób okulary lub soczewki kontaktowe badając dokładnie stan oczu przed aplikacją, zbada również pod kątem chorób oczu, oceni widzenie obuoczne oraz oceni oczy, które są wskaźnikiem zdrowia całego organizmu.

Nie należy więc zwlekać z badaniem oczu tym bardziej, że wychodzimy do poznaniaków z bezpłatną usługą  – mówi Wojciech Nowak z  Salon Optyczny Perfect Eye Optic.

Bezpłatne badania komputerowe oczu odbędą się:

CH Piotr i Paweł, ul. Druskienicka 12 A, Poznań tel. 61 842 55 55

09-10 lipca 14.00-21.00,

17-18 lipca 14.00-21.00,

24-25 lipca 14.00-21.00.

 

Galeria Sucholeska, Suchy Las, ul. Obornicka 85

11-13 lipiec,  czw. i pt. 12.00-20.00, sob 10.00-20.00

19-20 lipiec, pt. 12.00-20.00, sob.10.00-20.00

 

Czy wiesz…

co może wykryć specjalista podczas badania wzroku:

Wady wzroku takie jak: Krótkowzroczność, Nadwzroczność, Astygmatyzm, Prezbiopia

Nieprawidłowe ustawienie oczu: czasami może być odpowiedzialne za bóle oczu, głowy, suchość oczu, problemy z prowadzeniem samochodu po zmroku lub podczas pracy z blisko

Choroby oczu: wiele chorób takich jak: jaskra czy retinopatia cukrzycowa pozostają bezobjawowe we wczesnych stadiach. Specjalista zbada Twoje oczy i oceni dno oka w poszukiwaniu wczesnych objawów tych chorób. W większości przypadków, wczesne wykrycie i leczenie chorób oczu zmniejsza ryzyko trwałej utraty lub upośledzenia widzenia.

Inne choroby: specjalista może wykryć wczesne objawy niepokojących stanów i chorób oceniając naczynia krwionośne, siatkówkę i inne struktury. Przeprowadzając badanie okulistyczne specjalista jest w stanie rozpoznać wysokie ciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu we krwi i inne problemy zdrowotne. Na przykład cukrzyca może powodować przeciekanie drobnych naczyń krwionośnych, tworzenie się wybroczyn i wylewów krwi wewnątrz gałki ocznej oraz obrzęku, który może prowadzić do utraty widzenia. Specjalista chorób oczu podczas przeprowadzania pełnego badania wzroku jest w stanie wykryć opisane powyżej objawy choroby i jej powikłania, często zanim internista rozpozna chorobę podstawową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *